Hidrojen Saflaştırma

Hidrojenin arıtılması için Zeochem, özellikle bir PSA işlemi yoluyla CO moleküllerini çıkarmak üzere tasarlanmış yüksek kaliteli bir 5A ürününün kullanılmasını önerir. Bu ürün, Zeochem Z5-01, dünya çapında çok sayıda hidrojen santralinde başarıyla kullanılmaktadır.

İstenmeyen maddelerin güvenli bir şekilde uzaklaştırılması:

Hidrojen geleceğin en ümit veren yakıtların biri olarak dikkate alınmaktadır. Oldukça yaygın bir element olmasına ragmen, sürekli diğer maddelere bağlanır ve büyük miktarda enerji ve teknik çaba harcanarak birbirinden ayrılabilir.  Mollekülleri birbirinden ayırdıktan sonra saf hidrojen elde etmek için “pressure swing adsorption” ( basınç salınımlı adsorpsiyon) diye tanımlanan proses adsorbanlar yardımıyla kullanılır.

Daha az maliyete daha çok kalite:

Birçok Carbotech ürünü/ adsorbanı benzersiz akışkan yataklı proses kullanılarak üretildiğinden bu konuda özellikle verimli oldukları kanıtlanmıştır. Ayrıca, karbonlarımız rakiplerimizin karşılaştırılabilir birçok ürününden daha dayanıklıdır. Bu sayede düşük maliyet ile daha iyi adsorpsiyonda faydalanırsınız.

Deneyimli uzmanlarımızdan yetkin tavsiyeler:

Uygulamanız için doğru ürünü belirleyeceğiz. Uzmanlarımızın sizinle irtibata geçmesini sağlayın ve aktif karbonunuzu Carbotech den temin edin. 

 

BASF Sorbead

BASF Sorbead ile adsorpsiyon, alternatif malzemelere kıyasla minimum enerji ayak izi, güvenilirlik, basit kullanım, yüksek su kapasitesi ve aktif alümina veya moleküler eleklere kıyasla daha düşük rejenerasyon sıcaklıkları dahil olmak üzere yeşil hidrojen uygulamaları için çeşitli avantajlar sağlar. Müşteriler ayrıca uzun ömürden, operasyonel geri dönüş esnekliğinden ve başlatma sırasında anında işletmeye uygun gazdan yararlanır.