VCI nedir?

Volatile Corrosion Inhibitors

Uçucu Korozyon Önleyici

Günümüzde metal korozyonu ile mücadelede kullanılan eski yöntemler ( yağlama,wax ile kaplama gibi kirli,zahmetli ve pahalı yöntemler ) terk edilmekte olup, bunun yerine temiz, uygulaması kolay ve çağdaş bir yöntem olan VCI KOROZYON TEKNOLOJİSİ kullanılmaktadır.

VCI nasıl Çalışır?

VCI ambalaj ürünlerindeki özel kimyasallar uçucu bir yapıya sahiptir. Korunacak olan metaller VCI ürünleri ile sarıldığında veya paketlendiğinde, uçucu olan VCI kimyasalları ortama yayılarak metalin yüzeyinde  moleküler yapıda koruyucu bir tabaka ( bariyer ) oluşturur. Bu koruyucu tabaka korozyona neden olabilen rutubet, tuz, çevresel kirlilik ve diğer etken maddelerin metal yüzeyine bağlanmasına engel olarak metali her türlü korozyona karşı etkin bir şekilde korur.

VCI Ne Kadar Zaman Koruma Sağlar?

VCI ambalaj ürünleri hem kısa süreli hem de uzun süreli korumalar için geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Farklı metal yüzeylerine göre dizayn edilen VCI formülasyonlarımız ile doğru kullanıldığında 1 yıldan 5 yıla kadar üstün bir koruma sağlar. Yüksek miktardaki VCI konsantrasyonu sayesinde ortamdaki VCI buhar fazını devamlı ve eksiksiz oluşturmaktayız ve uzun dönemli sevkiyatlarda nitelikli koruma sağlanmaktadır.

VCI Nerelerde Kullanılmalı?

VCI ambalaj ürünleri korozyonun meydana gelebileceği her türlü metal uygulamalarında kolayca ve güvenle kullanılabilir. Hertürlü endüstriyel uygulamada geniş bir ürün yelpazesi ile demir, çelik, çinko galvaniz, bakır, kurşun ve diğer metal kobinasyonlarındaki tüm metal ürünlerinize korozyona karşı toplam bir koruma çözümü sağlar.

VCI ÜRÜNLER ÇEŞİTLERİMİZ;

VCI PE Film ve Torbalar

VCI Balonlu Film ve Torbalar

VCI Kilitli Torbalar

VCI Streç

VCI Wrap-Şirink

VCI Kağıt Ürünler

VCI Corr-pack Yayıcı

VCI Tablet

VCI Spreyler

VCI Koruyucu Yağlr

VCI Nem Alıcı

VCI Triplex Alüminyum Bariyer

 

 

 

 

 

Detaylı bilgi için Yeni web sitemiz www.vciambalaj.com sitemizden ürünlerimize ulaşabilirsiniz.